Dobra praktyka  

Dobra praktyka, czyli...
...kilka praktycznych rad i informacji,
które pozwolą, aby naszym Przedszkolakom było w przedszkolu łatwiej, milej i przyjemniej.

 

Zdrowy Przedszkolak

W trosce o dobro i bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków, do przedszkola mogą przychodzić tylko zdrowe dzieci.

W sytuacji pierwszych objawów choroby dziecka, kontaktujemy się z rodzicami i prosimy o pilny odbiór.


Zawsze odpowiedni ubiór

Prosimy o zapewnienie właściwego i wygodnego ubioru dla dziecka, dostosowanego do pogody i temperatury w danym dniu.

Polecamy buciki zapinane na rzepy, wygodne dresy, bluzy zapinane na suwak, getry zamiast rajstopek, rękawiczki z 1 palcem.

 

Jedzenie ważna rzecz

ALERGIA POKARMOWA  Rodzice zobowiązani są poinformować personel przedszkolny o specjalnej diecie dziecka lub uczuleniu na pokarmy.

 

POSIŁKI  W sytuacji nieobecności dziecka w przedszkolu odpisujemy stawkę żywieniową za cały dzień. Dobrym zwyczajem jest uprzedzenie telefoniczne o nieobecności przedszkolaka w danym dniu.

 

Sen i odpoczynek

LEŻAKOWANIE  Zachęcamy każde dziecko w grupie maluchów do poobiedniego odpoczynku na leżaczkach. Nie jest to obowiązkowa forma odpoczynku.

 

Dzieciom, które już nie śpią w ciągu dnia proponujemy spokojne zabawy w kącikach zainteresowań i słuchanie bajek oraz muzyki.

  

 

Spacery i wycieczki
Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo istotny dla dzieci, staramy się, aby nasze przedszkolaki codziennie dotleniały się na naszym ogródku; wycieczki plenerowe i dłuższe spacery będziemy realizować przy dobrych warunkach pogodowych.

 

Inne ważne informacje:

UBEZPIECZENIE Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszt ubezpieczenia pokrywają Rodzice na okres całego roku szkolnego.

 

PODRĘCZNIKI  Koszt zakupu podręczników pokrywają Rodzice;  wyprawkę przeznaczamy na zakup materiałów plastycznych oraz zabawek dla przedszkolaków.

 

URODZINY Dysponujemy przestrzenną salą w budynku przedszkola z myślą o zorganizowaniu urodzin dla przedszkolaków lub imprezy rodzinnej.

 

REKRUTACJA  Zapisy dzieci trwają przez cały rok kalendarzowy; przedszkole jest czynne również w okresie wakacji.